Siedlec – Ogólnopolski Głos Profilaktyki

W minioną sobotę (14.06.2014) o godzinie 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Siedlcu rozpoczęła się akcja pod nazwą „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”, w którą podobnie jak inne jednostki z Wielkopolski włączyła się Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie wspierana przez Urząd Gminy w Siedlcu, Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcu, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Siedlcu i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wolsztynie. Przedsięwzięcie, którego celem było podniesienie wiedzy młodzieży na temat uzależnień zgromadziła grupę około stu uczniów siedleckich i wolsztyńskich szkół oraz ich opiekunów.

Na uczestników czekał konkurs plastyczny oraz konkurs wiedzy na temat uzależnień, bezpłatne badanie zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu, a także jazda rowerem w alcogoglach.

Podczas organizowanej już drugi raz akcji (pierwsza odbyła się w ubiegłym roku na wolsztyńskim Rynku) zaproszenie do jej współorganizacji przyjęli również przedstawiciele Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Teatru TIK działający przy GOK w Siedlcu. Współpraca ta przełożyła się na rozszerzenie programu przygotowanego dla młodzieży o zajęcia warsztatowe, których tematem była asertywność, pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i możliwość wzięcia udziału w ćwiczeniach na fantomie oraz prezentację przedstawienia pt. „Nałogomania”.

Ogólnopolski Głos Profilaktyki, mimo tego, że skierowany był głównie do nastolatków przyciągnął też dzieci. Część z nich, skupiona wokół świetlicy środowiskowej dała popis taneczny prezentując trzy układy przygotowane przez Panią Hannę Stachowiak. Występ młodych artystek nagrodzono gromkimi brawami oraz słodkimi upominkami, a zaprezentowana na scenie sprawność, radość i uśmiech w niejednym z widzów wzbudziły nieskrywaną zazdrość.

Tegoroczne spotkanie zakończono nagrodzeniem laureatów konkursów. Nagrody wręczyli I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wolsztynie kom. Jarosław Frąckowiak, Kierownik Posterunku Policji w Siedlcu asp.sztab. Tadeusz Tomys oraz reprezentujący GOK w Siedlcu Pan Grzegorz Śmiałek.

Organizatorzy podkreślając wartość życia wolnego od uzależnień zaapelowali o to, by każdy z obecnych stał się tego przykładem oraz by moda na życie wolne od nałogów stała się świadomą droga każdego młodego człowieka.

Kolejny Ogólnopolski Głos Profilaktyki już w przyszłym roku. Wcześniej, bo od 2 do 6 lipca w Koninie odbędzie się IX Ogólnopolski Przystanek PaT (Profilaktyka a Ty). Tegoroczny finał organizowany w Wielkopolsce zgromadzi tysiące młodych ludzi, którzy swa postawą zadeklarują, że życie pozbawione używek jest bogatsze i dożo ciekawsze od tego, które ograniczane jest uzależnieniami.
KPP Wolsztyn

Tagged under:

, ,

Log in