Škodą na camping

Rok szkolny skończony, urlop zarejestrowany w kadrach. Wystarczy zatankować samochód i można jechać na wakacje. Pytanie tylko dokąd? Co tam robić? I jak się zebrać?

Rok szkolny skończony, urlop zarejestrowany w kadrach. Wystarczy zatankować samochód i można jechać na wakacje. Pytanie tylko dokąd? Co tam robić? I jak się zebrać? Zobacz propozycje na wyjazd salonu Škoda Centrum Poznań znajdującego się przy trasie Poznań-Komorniki, w których znajdziesz odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania oraz zyskasz garść inspiracji.

Żeby spędzić dobrze czas i odpocząć od codziennych spraw, wcale nie trzeba płacić dużo za najlepszy hotel, ani wyjeżdżać daleko za granicę. Często zapominamy, jak niewiele potrzeba dla prawdziwego wyciszenia i odpoczynku. Wystarczy po prostu wyrwać się z miasta i pobyć kilka dni na łonie przyrody – zrobić ognisko z własnoręcznie porąbanego drewna, popływać łódką po jeziorze, przejść się na spacer po lesie albo po prostu rozsiąść się w cieniu drzewa na wygodnym turystycznym fotelu i posłuchać śpiewu ptaków. To świetne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, które wolą uniknąć zatłoczonych miejsc i mieć czas tylko dla siebie.

 

Miejsc campingowych, zarówno tych w pełni przystosowanych do turystyki, z kuchnią i zapleczem sanitarnym, jak i zwyczajnych wydzielonych pod rozbicie namiotu miejsc bez żadnej infrastruktury jest naprawdę dużo. Już w najbliższej okolicy większych miast znajdzie się co najmniej kilka. Warto jednak wybrać się przynajmniej sto kilometrów dalej na tereny nieskażone urbanizacją, aby w pełni móc cieszyć się dziką przyrodą. Niestety nie wolno obozować w Parkach Narodowych, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby rozbić namiot w okolicy parku lub na terenie prywatnej agroturystyki i w dzień urządzać piesze lub rowerowe wycieczki po jego terytorium.

 

Wybierając się na camping niezbędne będzie zaopatrzenie się w kilka turystycznych sprzętów. Przede wszystkim – namiot. Musi być dostatecznie duży, aby przy zachowaniu komfortu zachować dość miejsca na nocleg i podręczne rzeczy. Ważne także, aby posiadał odpowiednia warstwę przeciwdeszczową. Dla podróżujących samodzielnie lub w dwójkę, alternatywą może być nocleg w samochodzie, Škoda Kodiaq po złożeniu tylnej kanapy i wstawieniu materaca może być świetnym mobilnym miejscem noclegowym. Biwak nie obędzie się także bez izolującej od chłodnego podłoża karimaty bądź materaca oraz ciepłego śpiwora. Do przyrządzania pożywienia najlepiej nada się butla gazowa oraz metalowa menażka (zarówno do gotowania, jak i jedzenia). Pod namiotem zawsze warto mieć także duży ostry nóż – pomoże zarówno w krojeniu kiełbasy, jak i w struganiu kija na ognisko czy cięcia splątanej liny.

 

Przykładowy plan urlopu pod namiotem może wyglądać w następujący sposób:

Miejsce: Jezioro Źródlane, Lubiatów koło Międzychodu

Czas dojazdu z Poznania: 1,5h

Rekomendowany samochód: Škoda Kodiaq, Škoda Yeti 

Dodatki do samochodu: Uchwyt na rowery

Plan: spacery po lesie, rekreacja wodna, wędkarstwo, zbieranie grzybów rąbanie drewna i wszystko na co ma się ochotę na łonie przyrody 😉

Log in