Jak szybko podszkolić angielski?

Egzamin językowy i inny otwiera przed młodym człowiekiem wiele możliwości kontynuacji edukacji. Matura z języka angielskiego to często za mało, by można było podjąć pracę w języku angielskim, czy też wybrać się na zagraniczne studia. Niestety wciąż wiele osób przekonuje się o tym zbyt późno. Część młodzieży jest na tyle zapobiegliwa, iż systematycznie w toku nauki w szkole średniej uczy się angielskiego poza szkołą, poszerzając swoją wiedzę samodzielnie, czy też na kursach językowych szlifując angielski, podchodząc do egzaminów językowych i otrzymując państwowy certyfikat znajomości angielskiego. Jednak co zrobić, by podszkolić język na szybko, po maturze? Przechodząc ulicami miast nie rzadko napotykamy na reklamy szkół językowych promujących swoją ofertę poprzez hasła angielski w trzy tygodnie, jednak czy jest to możliwe?

Owszem, przy dużej determinacji i intensywnej nauce można opanować podstawy angielskiego w kilka tygodni, również można rozwinąć umiejętności językowe w trzy tygodnie, jednakże nie wystarczy tylko uczestniczyć raz  w tygodniu w kilku lekcjach angielskiego, a wymaga to dużego zaangażowania w naukę. Multiplikacja bodźców językowych pozwala doświadczać języka i zapamiętywać więcej niżeli w trakcie powtórek i kucia na pamięć znaczeń słówek, czy odmiany czasowników. Warto jest zatem zapewnić sobie sprzyjające warunki o nauki, tak pod kątem koncentracji i możliwości sięgnięcia po naukę, jak i pod kątem pomocy dydaktycznych, dostępu do konwersacji z języka angielskiego, czy korepetycji. Możliwości podjęcia nauki zarówno stacjonarnie, jak i online jest bardzo wiele. Okazji do ćwiczenia angielskiego w praktyce także nie brakuje. Najlepszym sposobem do dyskusji po angielsku jest uczestnictwo w dyskusjach i grupach tematycznych w mediach społecznościowych. Podejmując rozmowę wirtualną możemy poznać wiele osób uczących się angielskiego tak jak my, jak i poznać szerokie grono znajomych z całego świata, z którymi możemy porozmawiać na każdy temat szkoląc przy okazji angielski. Podstawa jest przełamanie bariery językowej i ośmielenie się. To najtrudniejszy krok, z jakim zmaga się wielu absolwentów szkół obawiających się popełniania błędów językowych itp.

Język angielski jest na tyle popularnym językiem obcym, iż praktycznie każda szkoła językowa oferuje kursy angielskiego na wszystkich poziomach zaawansowania. Szukając korepetytora znajdziemy dziesiątki ofert do wyboru w okolicy a jeszcze więcej w trybie online. Również do egzaminów językowych możemy przygotować się zdalnie, a nawet zdawać egzamin online. Najszybsza metodą podszkolenia angielskiego jest wyjazd do Wielkiej Brytanii, Irlandii, czy na Maltę, wszędzie tam gdzie angielski spotkamy na ulicy. Mimo wszystko nie wszystkich jest stać wyjechać na kurs języka angielskiego zagranicą, stąd tez wiele młodych osób, absolwentów szkół średnich w trakcie wakacji wyrusza na podbój zagranicznego rynku pracy, głównie w Anglii i Irlandii, ale nie tylko. To świetna okazja na rozwiniecie kompetencji językowych, poznanie rzeczywistego angielskiego, języka potocznego, nie tylko British English serwowanego nam przez podręczniki renomowanych wydawnictw.

Kiedy jednak nie nie masz na tyle odwagi, możliwości, aby wyjechać z kraju możesz równie skutecznie podszkolić angielski systematycznie otaczając się angielskim i korzystając z każdej nadarzającej się okazji do jego używania. Dzięki internetowi możesz to zrobić zupełnie bez inwestycji finansowych a poświęcając jedynie czas na obcowanie z językiem. Nie musi być to sztywny grafik zajęć z angielskiego ale na przykład oddawanie się rozrywkom, plotkom i pogaduchom z nieznajomymi, a z czasem zagranicznymi znajomymi na tematy w obszarze naszych zainteresowań, hobby. Tym samym rozrywka może być też edukacyjna, zaś edukacja językowa relaksem. Blogów językowych, stron na Facebooku nie brakuje, dzięki którym możesz każdego dnia w formie przerywnika w trakcie innych zajęć i aktywności codziennych nauczyć się nowego wyrażenia, słowa, czy konstrukcji gramatycznej. Ciekawym sposobem na poduczenie si angielskiego jest korzystanie z mediów online. Codzienna dawka wiadomości z serwisów anglojęzycznych, telewizji i radia pozwoli rozwinąć umiejętność rozumienia ze słuchu. Wesprzeć się możemy także oglądaniem filmów w języku angielskim, lekturą anglojęzyczną, a także licznymi aplikacjami do nauki języka angielskiego.

Poza możliwościami nauki ważne są osobiste zdolności i preferencje. By efektywność nauki była zadowalająca musimy czuć satysfakcję z nauki, zauważać postępy, a przede wszystkim nauka nie może nas zanadto męczyć, powinniśmy przy nauce dobrze się bawić i winna być ona przyjemnością. Aby tak było warto dopasować do siebie metody nauki. Jeśli dostrzegamy, iż przyjemność sprawia nam tłumaczenie artykułów, lub rozwiązywanie quizów  aplikacjach mobilnych warto właśnie po taka naukę sięgać, nie męcząc się przy oglądaniu filmów i przeciwnie. Poza atrakcyjnością pomocy i metod nauki nie można pomijać warunków czasowych i przestrzennych w jakich się chcemy uczyć ucząc się komfortowo, wtedy gdy mamy na to ochotę, jesteśmy wypoczęci, wówczas jesteśmy w stanie nauczyć się kilka razy więcej niżeli ucząc się na siłę, ostatkiem sił, pełni znudzenia i zmęczenia. Łącząc ze sobą wszystkie elementy procesu nauczania i organizując naukę optymalnie, zgodnie z potrzebami i zainteresowaniami możemy nauczyć się angielskiego bardzo szybko i niepostrzeżenie. Często nie wiedząc, że się uczymy, uczymy się najwięcej. Niepozorne sposoby nauki jak chociażby lektura bloga, czy słuchanie audycji radiowej pozwalają znacząco poprawić znajomość angielskiego.

Jeżeli jednak zauważasz, ze samodzielność i systematyczność nie były nigdy twoją mocną stroną, wówczas możesz skorzystać z fachowej pomocy w postaci korepetycji. Dzięki pracy z indywidualnym lektorem lub native speakerem w krótkim czasie możesz nauczyć się o wiele więcej niż w trakcie rocznego kursu językowego. Stosowne dopasowanie ćwiczeń, zweryfikowanie wiedzy i wyłuszczenie słabszych stron, problemów z wybranymi zagadnieniami pozwala skupić się na tych elementach nauki pomijając to co już mamy opanowane i należycie utrwalone. Przyspiesza to naukę, poprawia efektywność i motywuje. Korzystając z korepetycji przez Skype możemy uczyć się wygodnie nie wychodząc z domu. Zaletą korepetycji online jest możliwość wyboru lektora spośród tysięcy korepetytorów z całego świata. E-korepetycje dostępne są między innymi w platformie preply.com, która ułatwia poszukiwania korepetytora i pomaga w organizacji zajęć zdalnych służąc kompleksowa ofertą usług. Bez wątpienia to bardzo szybki sposób podszkolenia języka, nie tylko angielskiego, bez względu na poziom zaawansowania. Ucząc się indywidualnie możemy odkryć na nowo angielski, zainspirować się i zmobilizować do nauki w przeciwieństwie do lekcji szkolnych, które były dla nas niezrozumiałe i nudne. Wakacje po maturze są doskonałym okresem na inwestycje w szlifowanie angielskiego, obojętne cy będzie to zanurzenie w Wielkiej Brytanii, ze smartfonem w ręku, czy kurs stacjonarny, a może e-korepetycje. To z czego skorzystasz jak raz Ty zależy od Ciebie, jednakże najbardziej optymalnym sposobem na naukę jest samodzielna kompilacja elementów edukacji językowej, bądź korepetycje online trafiające w potrzeby każdego, bez względu na katalog preferencji.

Autorem jest e-platforma do nauki via skype Preply. Zobacz stronę Preply

Tagged under:

,

Log in