Turniej Smoka w Taekwondo Olimpijskim w Rakoniewicach


Około 200 zawodników z Rakoniewic, Wolsztyna, Osiecznej, Kargowej i Kościana zmierzyło się w turnieju jaki odbył się 20 grudnia w Rakoniewicach.
W czasie Turniej Smoka w Taewondo Olimpijskim zawodnicy zmierzyli się w takich konkurencjach jak:
Pierwszy Krok – dla dzieci do lat 10 – zawodnicy konkurowali w trzech konkurencja: ap-chagi (kopnięcie dosiężne), dubal dangseon (popularna przeskokówka), oraz dollyo chagi olgul (serie kopnięć na wysokość głowy z odbicia i z uniesionej nogi). Z każdej kategorii wiekowej i konkurencji wyłaniano medalistów.
Młodzicy i kadeci startowali w Trójboju Technicznym do którego zaliczane są wszystkie konkurencje wymienione poprzednio. nagrody przyznano tylko najlepszym.
Również kadeci (b) i młodzicy (a) rywalizowali w konkurencji Kyorugi – czyli w walkach sportowych. Zmagania odbywały się w poszczególnych kategoriach wagowych.
Na zawody w Rakoniewicach zawitał także św. Mikołaj, który bawił się razem z zgromadzonymi na hali zawodnikami i rodzicami.
W czasie otwarcia Turnieju,głos zabrał także Piotr Lusina jako przedstawiciel Klubu Przedsiębiorców Powiatu Grodziskiego, który wręczył Natalii Pawłowkiej (mistrzyni Polski w kat. Junior) laureatce akcji „Wspieramy Twoje Marzenia” nagrodę za dotychczasowe osiągnięcia w Taekwondo Olimpijskim.
W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się zawodnicy z Kościana którzy odebrali puchar ufundowany przez Burmistrza Rakoniewic. Drugie miejsce zdobyli reprezentanci Wolsztyna, którzy otrzymali puchar ufundowany przez Przewodniczącego Rady Gminy w Rakoniewicach. Trzecie miejsce na podium przypadło gospodarzom Turnieju zawodnikom z Rakoniewic, odebrali puchar ufundowany przez Sekretarza Gminy Rakoniewice. Czwarte miejsce przypadło drużynie COMBAT TEAM – połączonym siłom Kargowej i Osiecznej.
Jako ciekawostkę podamy informację, że Turniej został zorganizowany dzięki pozyskanym środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 w zakresie działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Źródło:rakoniewice.pl

Tagged under:

, ,

Log in