Turniej tenisa w grze podwójnej w Grodzisku Wielkopolskim

Tenisowy turniej amatorów w grze podwójnej o Puchar Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego, odbywa się tradycyjnie w ramach obchodów wyzwolenia Grodziska Wielkopolskiego. Organizatorami są UMiG oraz Stowarzyszenie Kultury Fizycznej GROCLIN SPORT. Turniej rozegrano w sobotę, 24 stycznia, na kortach hotelu GROKLIN – RODAN. Udział wzięły w nim 32 osoby.

W pierwszej fazie turnieju zawodnicy rywalizowali w 4 grupach systemem „każdy z każdym”. Po kilkugodzinnych zmaganiach zwycięzcy grup awansowali do półfinałów. W pierwszym z nich Michał Szpak (Grodzisk) i Janusz Mileszko (Złotoryja) przegrali 3:6; 3:6 z Tomaszem Dominiakiem (Przemęt) i Arturem Ostapiukiem (Zielona Góra), a w drugim Robert Napierała (Grodzisk) i Dominik Wolnik (Wolsztyn) pokonali 6:3; 4:6; 10:6 dwójkę grodziszczan: Piotra Urbana i Piotra Johna.

W niezwykle zaciętym i stojącym na bardzo przyzwoitym poziomie meczu finałowym Tomasz Dominiak i Artur Ostapiuk pokonali 3:6; 6:3; 10:8 Roberta Napierałę i Dominika Wolnika stając się zdobywcami Pucharu Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Źródło: UM Grodzisk Wlkp

Log in