Weekend majowy – gdzie go spędzić?


Już teraz warto pomyśleć, gdzie spędzić majówkę. Długi weekend zachęca do odpoczynku w miejscu pełnym zieleni i bajecznych krajobrazów. Nic nie działa bardziej relaksująco niż spędzenie czasu na łonie przyrody. Gdzie warto pojechać? Czy lepiej odwiedzić zakątki Polski czy wyjechać na wycieczkę zagraniczną?

 

Mazury – oaza spokoju i nieskażonej przyrody

W Tarach majówka zawsze wiąże się z tłumami ludzi, dlatego ten, kto naprawdę chce odpocząć, delektując się urokami przyrody powinien wybrać się w góry w innym terminie, a na długi weekend zaplanować pobyt na Mazurach. Baza noclegowa jest zróżnicowana i każdy znajdzie nocleg dopasowany do swoich możliwości finansowych. Jest to region, w którym można poświęcić się rozmaitym aktywnościom ze względu na liczne trasy piesze i rowerowe oraz szlaki kajakowe i żeglarskie. Zielone tereny są pełne unikatowych okazów roślin i zwierząt.

Majówka nie tylko nad samym morzem

Zastanawiając się, gdzie pojechać w maju, często bierze się pod uwagę miejscowości nadmorskie, ponieważ spacery po plaży wydają się kuszące, a większe miasta takie jak Gdańsk, Gdynia, Sopot, Kołobrzeg czy Łeba przyciągają również zabytkową architekturą i wieloma innymi atrakcjami. Ruchome piaski w Łebie to jedna z największych atrakcji przyrodniczych. Warto jednak zajrzeć również do miejscowości oddalonych nieco od samego morza. Krzywy Las w Gryfinie każdy powinien zobaczyć na własne oczy, ponieważ wszystkie rosnące tam drzewa są specyficznie wygięte w dolnej części, a teorie dotyczące tego zjawiska nie są do końca sprawdzone.

Beskid Mały  i złudzenie optyczne na górze Żar

Górę Żar w Beskidzie Małym i okoliczne tereny warto odwiedzić właśnie w majówkę. U podnóża góry znajduje się Jezioro Międzybrodzkie i Jezioro Żywieckie, na których można uprawiać sporty wodne. Z samego szczytu roztacza się wspaniała panorama. Można zwiedzić Elektrownię Szczytowo-Pompową Porąbka-Żar. Warto skorzystać z tras rowerowych lub wyjść na Kiczerę, która jest jeszcze wyższym szczytem zapewniającym widok na całą okolicę, łącznie z górą Żar. Polecany jest spacer po Parku Krajobrazowym Beskidu Małego. Dodatkową atrakcję stanowi odcinek drogi asfaltowej wiodącej na górę Żar, na którym przedmioty zamiast toczyć się w dół, same turlają się pod górę. Nawet samochód ze zgaszonym silnikiem sam wjeżdża pod górę. W rzeczywistości jest to złudzenie optyczne, ponieważ droga sprawia wrażenie jakby pięła się do góry, a tymczasem delikatnie opada w dół. Jeżeli nie wiesz, gdzie pojechać daj się zwieść mylnemu wrażeniu na górze Żar.

Zagraniczne wojaże

Na wakacje last minute decyduje się dużo osób i takie okazje można znaleźć także przed majówką, ponieważ koszt jest często podobny do wycieczki krajowej. Chętnie wybieranym kierunkiem jest słoneczny Egipt, Wyspy Kanaryjskie, Malta, greckie wyspy, Madera z nieustająco wiosennym klimatem, a nawet Dominikana z niebiańskimi plażami. Gdy nasz budżet jest ograniczony, można sięgnąć po pożyczkę online proponowaną przez MoneyMan.

[wp_ad_camp_1]

Tagged under:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Log in