Wernisaż Ewy Jasek

Nad czerwonym dywanem i obok” to tytuł wystawy, której otwarcie nastąpiło 27 października 2017 w galerii „Promocje” Wolsztyńskiego Domu Kultury. Autorką prac jest Ewa Jasek, która oprócz malarstwa zajmuje się rysunkiem, grafiką komputerową i fotografią. Jest także animatorką kultury, organizatorką warsztatów, plenerów i wystaw malarskich. Przez kilkanaście lat prowadziła pozaszkolną edukację plastyczną dla młodzieży i dzieci w tym warsztaty, na które zapraszała znanych artystów.

W swoim dorobku artystycznym ma udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Ewa Jasek malarstwem zajmuje się zawodowo od czasów ukończenia edukacji artystycznej w Poznaniu, jednak jej zdaniem, największy kunszt malarski artystka osiągnęła tworząc setki obrazów. Ma ich w swoim dorobku ponad 800. Prace Ewy Jasek znalazły nabywców na całym świecie. Jako artystka ciągle poszukuje nowych ścieżek w sztuce.
Prezentowana w WDK wystawa „Nad czerwonym dywanem i obok” jest ekspresją jej zainteresowań sztuką filmową. Wystawa prezentowana była wcześniej na X Festiwalu Reżyserii Filmowej. Cykl zawiera obrazy przedstawiające męskie kreacje aktorskie dobrane według klucza, którego odszyfrowanie autorka pozostawia odbiorcy jako element dodatkowej refleksji.

[wp_ad_camp_1]

Tagged under:

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Log in