Grodzisk Wlkp – Pasowanie na ucznia w SP1

11 października, 194 uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim zostało przyjętych do społeczności uczniowskiej, podczas tradycyjnej uroczystości pasowania na ucznia.
Pierwszoklasiści, choć do szkoły chodzą nieco ponad miesiąc, zdążyły już nauczyć się wielu piosenek i wierszyków, co zaprezentowali w krótkim programie artystycznym. Najmłodsi uczniowie złożyli również ślubowanie na sztandar szkoły.
Tradycyjnego pasowania na ucznia dokonała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków Barbara Radomska – Witczak. Dzieci otrzymały również legitymacje szkolne.
Podczas uroczystości, Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański pogratulował dzieciom znakomitego występu oraz podziękował nauczycielom za przygotowanie uczniów do ich pierwszej, tak ważnej uroczystości w murach szkoły. Z rąk Burmistrza Henryka Szymańskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Kineckiego, każdy z pierwszoklasistów otrzymał specjalny upominek, na który składał się długopis – jako podstawowe narzędzie ucznia, znaczek pins z herbem Grodziska Wielkopolskiego, a na osłodę – czekoladę.
Pierwszoklasistom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów, aby każdy dzień pobytu w szkole był radosny i szczęśliwy, by nauka była przyjemnością oraz aby każdy znalazł w szkolnych murach prawdziwego przyjaciela.
UM Grodzisk Wlkp

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Log in