Grodziski Półmaraton „Słowaka” – Biegowe Wydarzenie Roku

W dniu 5 września 2014 r. w Krynicy Zdroju odbyła się uroczysta gala, podczas której podsumowano ogłoszony przez Portal festiwalbiegowy.pl konkurs na „Biegowe Wydarzenie Roku”.
Miło nam poinformować, że Grodziski Półmaraton „Słowaka” uplasował się w tym konkursie na drugim miejscu. Wyróżnienie dla Grodziska z rąk prof. Grzegorza Kołodki, oraz Przewodniczącego Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej i Sportu Ireneusza Rasia odebrali Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Jan Koza oraz Marek Małecki Dyrektor Grodziskiego Półmaratonu „Słowaka”. Zaznaczyć należy, że jest to ogromny sukces wszystkich naszych mieszkańców. W konkursie brało udział blisko 200 największych i najbardziej znanych imprez biegowych w Polsce. Dziękujemy tym wszystkim, którzy docenili nasze działania organizacyjne, wysiłek wielu woluntariuszy, zaangażowanie uczniów i nauczycieli miejscowego Liceum, pracowników Urzędu Miejskiego i jednostek organizacyjnych gminy, a przede wszystkim mieszkańcom, którzy dopingowali i wspierali biegaczy na całej trasie biegu. Na sukces ten składa się również wsparcie jakie Komitet Organizacyjny otrzymał od sponsorów. Dziękujemy.
Wszystkich zawodników już dziś zapraszamy na kolejny Grodziski Półmaraton Słowaka, który odbędzie się 14 czerwca przyszłego roku.
polmaratongrodzisk.pl

(Nasza relacja z biegu)

Biegowym Wydarzeniem Roku został Półmaraton św. Mikołajów. Impreza co roku ściąga do Torunia coraz więcej biegaczy. Od 2008 roku w stolicy polskich pierników biega co najmniej tysiąc zawodników. W ubiegłym roku rywalizację ukończyło 3669 osób. Po raz pierwszy w jedenastoletniej historii imprezy trasa przebiegała przez nowo powstały most w Toruniu, który jest największą i najnowocześniejszą przeprawą zbudowaną po II Wojnie Światowej w Polsce. Bieg zwyciężyli Andżelika Dzięgiel i Damian Kabat.

Sama impreza ma charakter charytatywny. W ubiegłym roku pomoc przeznaczona byłą dla podopiecznych domów dziecka z Domu Dziecka Nr 2, rodzinnego domu dziecka prowadzonego przez Pana Leszka Gumowskiego, dla podopiecznych z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Wydrzna, a także dla dzieci z wielodzietnych rodzin, znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji materialno-bytowej. Rodziny te wskaże Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Toruniu.

Wyróżnienia:

Pabianicki Półmaraton ZHP
Grodziski Półmaraton „Słowaka”
parkrun Polska – cykl
Półmaraton Ślężański w Sobótce
Wybiegaj Sprawność -Bieg Charytatywny- Warszawa
Bieg Katorżnika
Biegi Po Prawdziwej Warszawie
BUM- Bieg Ulicami Miasta Duszniki Zdrój na biegówkach nogach i nordic walking
Maraton Wigry
Zimowy Ultramaraton Karkonoski

festiwalbiegow.pl

Zdjęcia festiwalbiegowy.pl.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Log in