Jak anulować mandat?


Jak anulować mandat? Zapewne czytasz ten artykuł właśnie dlatego, że chcesz uniknąć pozbycia się kilku banknotów ze swojego portfela oraz uważasz, że jesteś niewinny. Jak mówi Tomasz Parol, autor serwisu 3obieg.pl, prawie 50 % osób dostaje mandaty niesłusznie.
„Urządzenie, które miało pomóc w rejestracji wykroczeń w miejscach o wyjątkowo wysokim ryzyku wypadków drogowych i przyczynić się do zdejmowania nogi z gazu, stało się powszechną maszynką do robienia pieniędzy”. Zwraca również uwagę, że fotoradary często ustawiane są przez straż miejską w miejscach zaskakujących lub takich gdzie ciężko jest się dostosować do nagłej zmiany organizacji ruchu drogowego.
Ciekawe jest również to, że jak mówi Pan Tomasz „W roku 2013 fotoradary zrobiły 2,5 mln fotografii dla Generalnego Inspektora Transportu Drogowego, ponad 1,3 mln dla Straży Miejskich i Gminnych, a w 2014 r. przyrost jest jeszcze większy. Tymczasem ilość niebezpiecznych zdarzeń drogowych w tym czasie wzrosła, o czym informował raport NIK.„
Dlatego autor bloga (z zawodu prawnik) 3obieg.pl, stworzył specjalną aplikację „Anuluj Mandat”, która generuje pisma procesowe i pomaga w walce o swoje pieniądze. Skuteczność tej metody jest podobno bardzo wysoka. Wszystko dlatego,że Trybunał Konstytucyjny w swoim wyroku z dnia 12.03.2014, orzekł, że wezwania nazywane „mandatami”, tak naprawdę nimi nie są i są wystawiane bez podstawy prawnej. Zatem Straż Miejska i GITD robią to bezprawnie. Sprawa dotyczy fotoradarów, mandatów z monitoringu miejskiego czy za złe parkowanie, które zostały wystawione przez ostatnie dwa lata i spraw wszczętych, niezakończanych, będących na każdym etapie postępowania. Orzeczenie TK jest ostateczne i ma moc ustawy, najdziwniejsze jest jednak to, że mandaty w dalszym ciągu są wystawiane! Dochodzi zatem do paradoksu w, którym służby, które powinny stać na straży prawa same je łamią w celu osiągnięcia zysków, uznając, że orzeczenie Trybunału ich nie dotyczy.
Jak mówi autor aplikacji „udostępniam Państwu wzory dokumentów, dzięki którym będziecie mogli podjąć równoważną walkę z tym bandyckim systemem, działając indywidualnie ale sięgając po podobne argumenty – zwielokrotniając naprawczy nacisk na system.”

Źródło: anuluj-mandat.pl

Tagged under:

,

Log in