Jakie drzwi do szafy i dlaczego przesuwne?

Decydując się na zabudowę wnęki w mieszkaniu, należy uprzednio zastanowić się jakie drzwi będą idealnym rozwiązaniem. Mamy do wyboru trzy podstawowe rozwiązania: drzwi przesuwne, uchylne oraz składane. Zwróćmy uwagę na te pierwsze.
Drzwi przesuwne są ostatnimi czasy najbardziej popularne i mogą być wykonane w wielu kolorach i zestawieniach np. szkło plus płyta. Jest to także wygodne rozwiązanie, które nie zabiera nam miejsca przed szafą, jakie jest wymagane w przypadku innych rodzai drzwi.
Jeżeli chodzi o rozwiązania montażowe to można zastosować dolny układ jezdny (najczęściej stosowany). Dzięki temu możemy nasze drzwi stworzyć z dowolnej liczby skrzydeł, a ponadto decydując się na rozwiązanie wielotorowe, można całe drzwi zsunąć w jedno miejsce, uzyskując przy tym większy wgląd do naszej szafy.
Decydując się na drzwi przesuwne z górnym oraz dolnym układem jezdnym można być pewnym że system ten będzie mega trwały i wytrzyma wiele lat. Ponadto możemy w takim układzie ustawić drzwi w odchyleniu od pionu.
W każdym przypadku należy także zwrócić uwagę na jakość systemów prowadzących nasze drzwi w torach, słaba jakość może skutkować częstą wymianą tego elementu.
Pamiętaj że drzwi z systemem przesuwnym pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca i dzięki temu zyskujemy na przestrzeni. Idealnie nadają się do wąskich pomieszczeń, jak na przykład przedpokój czy korytarz. Ostatnio systemy drzwi przesuwnych stosuje się również w salach konferencyjnych, aby z jednej dużej Sali zrobić dwie małe w razie potrzeby lub do oddzielenia części gastronomicznej od konferencyjnej.
Pamiętaj także że wszelkiego rodzaju szafy, a w tym także szafy na wymiar, można wykonać z dowolnych materiałów. Nie ważne czy zastosujemy drzwi przesuwne, składane czy klasyczne, można swobodnie zastosować identyczne fronty meblowe, układ kolorystyczny. Rozwiązanie to pozwala stworzyć niesamowity klimat i podkreślić charakter wnętrza.

Artykuł sponsorowany.

Tagged under:

, ,

Log in