Ken Block Gymkhana

Przed kilkoma dniami swoją premierę miała a Gymkhana 7 KenBlock’a. Ken zasiadł za kierownicą Forda ale nie Fiesty, lecz Mustanga z 1965 roku. Samochód napędzany jest benzynowym silnikiem V8 o pojemności 6.7 litra dysponującym 845 KM i 720 Nm momentu obrotowego. Moc przenoszona jest na wszystkie 4 koła za pomocą 6-biegowej sekwencyjnej skrzyni biegów. W samochodzie przerobiono także zawieszenie i układ hamulcowy.
Gymkhan 7 rozgrywa się na ulicach Los Angeles.

Jak to się zaczęło? Jako ciekawostkę można podać, że Ken Block jest właścicielem firmy DC Shoes, która specjalizuje się w produkcji butów i odzieży dla skejtów. Firmę założył z przyjacielem Damonem Wayem w 1989 roku.
Mimo tego że w Stanach rajdy samochodowe nie są zbyt popularne, Ken interesował się nimi od dzieciństwa. W 2005 zadebiutował w Rally America jako kierowca SportsCar Vermount, jeżdżąc Subaru WRX STi. W sezonie 2007 startuje w WRC, a po 5 latach od swojego oficjalnego debiutu rajdowego, zostaje pierwszym Amerykaninem, który wziął udział w Rajdowych Mistrzostwach Świata.
Block Gymkhaną zajął się przez swój udział w zawodach rallycrossowych. Precyzyjna jazda z pełną prędkością to było to! Pierwszy odcinek GYMKHANA 1 nakręcony został w 2008 roku. Ken jeździł wtedy Subaru Imprezą WRX STI z silnikiem o mocy 530 KM / 550 Nm.
Film nazwano GYMKHANA PRACTICE

GYMKHANA 2 nakręcono w 2009 roku i choć nadano mu oficjancie nr 1 to w rzeczywistości jest to drugi film z tej serii. Ken Block zasiadł znowu za kierownicą Subaru Impreza WRX STI jednak o mocniejszym sielniku – 566 KM/611 Nm.
Film podbił internet i w pierwszym miesiącu osiągnął ponad 5 milionów wyświetleń na YouTube.

GYMKHANA nr 3 – powstała w 2011 roku i zatytułowana była ULTIMATE PLAYGROUND. Zachodzi tu istotna zmiana, kierowca przesiada się z Subaru do Forda Fiesty 4×4 o mocy 650 KM / 880 Nm a film nakręcono we Francji

GYMKHANA 4 – HOLLYWOOD zrealizowana została również w 2011 roku. Akcja rozgrywa się na terenach zakładów filmowych w Hollywood.

Kolejna część GYMKHANA 5 – SAN FRANCISCO powstała w 2012 roku. W zasadzie w tej części nic się nie zmieniło…

W 2013 powstaje GYMKHANA 6 – GRID OBSTACLE COURSE. Film powstał na potrzeby promocji gry Need for Speed. Ken Bloc dalej jeździ Fiestą tyle, że w zmienionych kolorach.

Po drodze Ken Block zaliczył jeszcze dwa występy w legendarnym Top Gear.

Źródło: topgear.com
wikipedia.org

Tagged under:

,

Log in