Konkurs Poezji Śpiewanej – „Ocalić od zapomnienia”

W środę, 1 kwietnia 2015 roku w sali CK Rondo odbył się po raz trzeci Konkurs Poezji Śpiewanej – „Ocalić od zapomnienia”, którego organizatorem był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim. Patronat nad imprezą objął starosta grodziski, a do udziału w konkusie zgłosiło się ponad dwudziestu uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, nie tylko z terenu naszego powiatu. Wykonanie utworów, w dwóch kategoriach wiekowych, oceniało jury.

W komisji konkursowej zasiedli: członek Zarządu Powiatu Grodziskiego Sławomir Górny – przewodniczący, Aldona Banaszak – wicedyrektor ZSP, Mirella Jany i Agnieszka Piaskowska – Szeszuła – nauczycielki z tej szkoły oraz Renata Kubale i Stanisław Słowiński – dyrektor artystyczny i kapelmistrz Grodziskiej Orkiestry Dętej.
W repertuarze młodych wykonawców znalazły się m.in. takie utwory, jak: „Nie dokazuj”, „Nie żałuję” czy „Jaskółka uwięziona”.
Po burzliwych obradach, jury ogłosiło zwycięzców trzeciej edycji Konkursu. W grupie uczestników reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne najlepsze noty zebrały:

I miejsce – Martyna Kubale (Liceum Ogólnokształcące w Grodzisku Wielkopolskim) za wykonanie „Dla Ciebie jestem sobą”

II miejsce – Ilona Janas (Trzcianka) za wykonanie „Jaskółki uwięzionej”

III miejsce – Karolina Necel (ZSP w Grodzisku Wielkopolskim) za „Czarny chleb i czarna kawa”.

W grupie gimnazjalistów, najwyższe laury zdobyły:

I miejsce – Agata Frąckowiak (Wielichowo) za „Mimozowy bukiet”

II miejsce – Zofia Kaczmarek (Grodzisk Wielkopolski) za „Nie żałuję”

III miejsce – Adrianna Nowaczyk (Wielichowo) za „Gaj”.

Ponadto w tej grupie przyznano trzy wyróżnienia dla gimnazjalistów z Grodziska Wielkopolskiego – Karola Pośpiecha i Miłosza Markiewicza oraz dla Marii Szczygielskiej, gimnazjalistki ze Strykowa. Ostatnia z wyróżnionych otrzymała specjalną nagrodę, ufundowaną przez przewodniczącego jury Sławomira Górnego, a będzie to lekcja śpiewu z profesjonalnym nauczycielem.
Laureaci i wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody, ufundowane przez grodziskie Starostwo Powiatowe i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wielkopolskim, a pozostali uczestnicy dyplomy udziału. Z ramienia szkoły, Konkurs przygotowały nauczycielki: Anna Majcherek i Grażyna Wiśniewska.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Źródło: Starostwo Grodzisk Wlkp

Tagged under:

,

Log in