Międzynarodowa wystawa kotów rasowych – w listopadzie w Poznaniu!

Trwają zapisy na międzynarodową wystawę kotów rasowych, organizowaną przez klub Felis Posnania. Wystawa odbędzie się 11 i 12 listopada w Poznaniu, a koty, które wezmą udział w wydarzeniu, będą mogły otrzymać certyfikat.

Ta dwudniowa wystawa będzie miała miejsce w hali sportowo-widowiskowej „Arena” przy ul. Wyspiańskiego 33 w Poznaniu. Zapisy na wystawę trwają do 27 października, a opłaty za udział można wnosić do 6 listopada włącznie. Więcej informacji o zapisach online na wydarzenie, znajduje się na stronie internetowej organizatora – Klubu Miłośników Kotów Rasowych Felis Posnania.

Skład sędziowski wystawy kotów

W składzie tegorocznej edycji znajdą się eksperci z Belgii, Czech, Finlandii, Holandii, Norwegii oraz Szwecji. Sędziować będzie m.in. Jaana Jyrkinen (która dzień przed wystawą wygłosi prelekcję na międzynarodowym seminarium), Stephanie Serrari, Martti Peltonen czy Jaroslav Panek.

Jakie są opłaty za udział kota w wystawie?

Ceny za udział kotów plasują się na poziomie 50-200 zł za dzień. I tak kolejno:

  • koty w klasie 1,3,5,7,9,11,12 to udział w cenie 100 zł/1 dzień i 160 zł/2 dni,
  • weterani, kastraty/ki: 70 zł/1 dzień, 120 zł/2 dni,
  • mioty: 200 zł/1 dzień, 280 zł/2 dni,
  • koty domowe oraz goście wystawy: 50 zł 1/dzień, 100 zł/2 dni

Jak widać z powyższego cennika, bardziej opłacalne jest zgłoszenie kota od razu na dwa dni wystawy. Co ważne, jeżeli zechcemy dokonać wpłaty dopiero na wystawie, organizator będzie musiał doliczyć także do kosztu dodatkowe 50 zł od wystawcy.

Program wystawy kotów rasowych w Poznaniu

Przyjęcia kotów na wystawę zaczną się pierwszego dnia od godziny 7, a drugiego (niedziela) od 7.30. Przyjęcia potrwają po półtorej godziny. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę, oceny kotów rozpoczną się o godzinie 9 i zakończą chwilę przed 14. Ostatnim etapem wystawy jest pokaz Best in Show, gdzie w trakcie trzech godzin zaprezentowane zostaną najlepiej ocenione w danym dniu koty.

Kto może uczestniczyć w wystawie?

Wystawa, organizowana przez Felis Posnania, to przedsięwzięcie na najwyższym poziomie. Dlatego też skrupulatnie przestrzegane będą standardy, dzięki którym wydarzenie zasłuży na miano prestiżowego. Na terenie wystawy będą mogły więc przebywać jedynie koty, które pozytywnie przeszły kontrolę weterynaryjną oraz które są umieszczone w katalogu. Ponadto nie można zgłaszać do udziału w konkursie kotów, które nie ukończyły 4 miesięcy życia.

Zgodnie z przepisami, koty, które mają wziąć udział w wystawie, muszą być zdrowe oraz nie być nosicielem chorób zakaźnych czy pasożytniczych. Dlatego też warunkiem przyjęcia kota, jest okazanie zaświadczenia lekarskiego, potwierdzającego aspekty zdrowotne.

Nagrody dla kotów podczas wystawy

Poza dyplomami, na występujące koty czeka wiele nagród. Wśród nich znajdą się specjalistyczne karmy marki super premium dla kotów, które sprezentuje uczestnikom wyłączny dystrybutor karmy Optimanova. Na nagrody złożą się np. karmy z zawartością minimum 75% mięsa dla kociąt i kotów dorosłych. Karmy tej hiszpańskiej marki pokrywają całodzienne zapotrzebowanie na składniki mineralne i witaminy kotów w każdym wieku.

Tagged under:

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zBLOGowani.pl

Log in