I Mistrzostwa Grodziska Wielkopolskiego w Speedbadmintonie

7 grudnia 2014r. odbyły się I Mistrzostwa Grodziska Wielkopolskiego w Speedbadmintonie w ramach serii turniejów ogólnopolskich rozgrywanych w formule Speedminton®STARS Poland. Organizatorem mistrzostw było Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych „APERTE”, w organizację włączyli się także Gmina Grodzisk Wielkopolski i Grodziska Hala Sportowa.
30 zawodników z Poznania, Lubonia, Granowa, Suchego Lasu, Targowej Górki i Grodziska Wielkopolskiego rozpoczęło rozgrywki konkurując w różnych kategoriach wiekowych.
W najmłodszej kategorii wiekowej U10 najlepsza okazała się Julia Bąk, drugie miejsce zajął Sebastian Krzyżanek. Na trzecim miejscu turniej ukończyły Aleksandra Ambrozik i Emilia Maluśka (najmłodsza uczestniczka turnieju).
W kategorii U14 dziewcząt we wspaniałym stylu tytuł Mistrza Grodziska Wielkopolskiego zdobyła Oktawia Kaczmarek, srebrny medal powędrował do Patrycji Kubale, trzecie miejsce na podium zajęły Kaja Rogozińska i Katarzyna Nowak.
Walka o tytuł Mistrza Grodziska Wielkopolskiego w kat. U14 chłopców była wewnętrzną rozgrywką juniorów z Granowa. Po zaciętych meczach pierwsze miejsce zdobył Szymon Fornalik, drugie Marcin Szczepanik, a brązowy medal otrzymał Jakub Przywecki.
W finale chłopców do lat 18 zwyciężył Mikołaj Kupsz, który pokonał Macieja Mazurkiewicza. Trzecie miejsca zajęli Mikołaj Kleiber i Adam Szczepaniak.
Wśród pań tytuł Mistrzyni Grodziska Wielkopolskiego powędrował do Lubonia. Najlepszą zawodniczką została Katarzyna Sitarz, srebrny medal zdobyła Anna Ledzianowska. Trzecie miejsce podzieliły między siebie Danuta Stawarz i Magdalena Goderska.
W kategorii Open nie było niespodzianki. Aktualny mistrz polski Tomasz Kaczmarek pewnie pokonał w dwóch setach finałowych klubowego kolegę Marka Stawarza. Trzecie miejsce zajęli Andrzej Karpowicz i Leszek Migdałek. Zwyciężając w Grodzisku Wielkopolskim, Tomasz Kaczmarek przypieczętował swój triumf w rankingu najlepszego gracza w Polsce w roku 2014.
Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe puchary, firma Victor z Warszawy ufundowała upominki, które zostały rozlosowane wśród wszystkich uczestników.
Zacięte mecze, wspaniała atmosfera i sprawna organizacja sprawiły, że wszyscy uczestnicy wyjeżdżali w dobrych nastrojach, deklarując, że w przyszłym roku z przyjemnością przyjadą na drugą edycję turnieju.
Zawody zorganizowano w ramach projektu ”Speedbadminton – sport dla wszystkich”, który dofinansowany został ze środków Gminy Grodzisk Wielkopolski w ramach wsparcia realizacji zadania publicznego z zakresu kultury fizycznej pod nazwą „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród mieszkańców Gminy Grodzisk Wielkopolski”.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Źródło UM Grodzisk Wlkp

Log in