Najciekawsze imprezy cykliczne w Poznaniu

Imprezy w Poznaniu w klubie Schron

Made in Poland to impreza w Poznaniu, która odbywa się dopiero od zeszłego roku, a już doczekała się pięciu edycji. Założenie jest proste: na koncercie prezentowani są tylko polscy artyści. To o tyle istotne, że w świecie brzmień klubowych to gwiazdom z Zachodu poświęca się najwięcej uwagi. Made in Poland to impreza w Poznaniu, która stara się to zmienić. Więcej o klubie Schron, w którym odbywa się wydarzenie, a także o najbliższej edycji, przeczytasz na stronie wydarzenia.

Klub Schron to zresztą ostatnio jedno z najciekawszych miejsc na mapie Poznania. To tam odbywają się wydarzenia cykliczne, jakich brak gdziekolwiek indziej w Polsce. Jednym z nich jest poznańska impreza After Ego. Większość klubowiczów nawet w czasie najbardziej szalonej nocy bawi się najwyżej do świtu. After Ego to ukłon w stronę tych, którym nawet promienie sobotniego słońca nie przeszkadzają w kontynuowaniu piątkowej zabawy. Impreza zaczyna się o 6:00, a najbliższa edycja to już szósta z kolei.

Malta to nie tylko teatr

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych cyklicznych imprez Poznania jest Festiwal Teatralny Malta. Nie chodzi w nim tylko o teatr, bo najczęściej można w jego ramach obejrzeć również filmy czy zobaczyć koncert. W tym roku na żywo wystąpił m.in. Don Guralesko. Była też impreza z cyklu Silent Techno, na której można było bawić się do głośnej muzyki, nie przeszkadzając nikomu. Silent disco polega bowiem na tańcu do muzyki płynącej ze słuchawek połączonych z konsoletą DJ-a. Ten model zabawy przyjął się już w kilku polskich miastach, a w Poznaniu można go spróbować właśnie w ramach Malty. Festiwal pozwala wziąć udział w masowym koncercie na placu Wolności i w innych znanych punktach miasta. Jego inne oblicze to eksperymentalne koncerty w miejscach takich jak ogrody działkowe, czy kameralne imprezy klubowe.

Powrót szkolnej dyskoteki

Dyskoteki szkolne to głównie stres i mierzenie się z własną niezdarnością. Z czasem jednak w pamięci zaciera się wspomnienie stania pod ścianą bez pary, a na plan pierwszy wysuwa się muzyka. Nawet hity, które nie są najwyżej jakości, sprawiają, że wracamy myślami do wczesnej młodości, co z miejsca poprawia nastrój. Właśnie dlatego wśród cyklicznych imprez ostatnio coraz więcej jest takich powrotów do młodości z lat 90. Szkolna Dyskoteka w klubie Próżność miała już kilka edycji. Każda miała inny motyw przewodni, a najświeższa 27 września skupi się na wszystkim, co związane ze światem zwierząt – można więc spodziewać się hitów z filmu Jumanji czy Król Lew. Jeśli chodzi o kultowe imprezy cykliczne związane z Poznaniem, to nie można zapomnieć też o Wixapolu. Najnowsza odsłona najodważniejszej imprezy techno w Polsce 4 października w Projekt LAB w Poznaniu.

Tagged under:

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zBLOGowani.pl

Log in