Ogólnopolski Turnieju na Najlepszego Cukiernika


Tematem XX Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz brzmiał „Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016”.
13 stycznia 2015 roku we Wrześni odbył się etap wojewódzki konkursu. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Grodziska Wielkopolskiego reprezentował Michał Wośkowiak i Jakub Wojtkowiak, uczący się w zawodzie cukiernik. Chłopacy praktyki odbywają w Cukierni Aliny i Jana Kachlickich, w której przygotowywali się do części praktycznej, pod czujnym okiem Mistrzów Polski – Ryszarda Wawrzyniaka i Macieja Pięty.

Konkurs składał się z części teoretycznej, w której uczniowie odpowiedzieli na 30 pytań. Później nastąpiła część praktyczna, w czasie której konkursowicze mieli do wykonania w ciągu 5 godzin:
1. tort 1 –piętrowy
2. figurki marcepanowe 2 x 2 szt.,
3. ciastka bankietowe 2 x 5 szt.,
4. napis okolicznościowy z czekolady,
5. prezentację wykonanych wyrobów.

Pod ocenę brano zarówno poszczególne etapy pracy uczniów, jak i efekt końcowy. Najlepszym uczniem w województwie wielkopolskim w zawodzie cukiernik, w roku 2015 został uczeń grodziskiego ZSP Michał Wośkowiak, natomiast jego kolega Jakub Wojtkowiak zajął trzecie miejsce na podium. Zwycięzcy odebrali medale, puchary i wiele bardzo atrakcyjnych, wartościowych nagród.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Źródło: zsp-grodzisk.net

Log in