Debata kandydatów na burmistrza Wolsztyna

W środę 12 listopada w Bibliotece Publicznej w Wolsztynie odbyła się debata kandydatów na stanowisko burmistrza Wolsztyna. Wydarzenie zorganizował i poprowadził uczeń wolsztyńskiego liceum Patryk Krawczyk. Na spotkanie z mieszkańcami miasta stawiło się czterech spośród pięciu kandydatów. Byli to: Przemysław Nitschka, Wojciech Lis, Andrzej Rogozinski i Jacek Skrobisz. W dyskusji ze względów zdrowotnych nie wziął udziału Jan Koziołek.
[wp_ad_camp_1]
Nagranie podzieliliśmy na dwa filmy. W części drugiej pytania kandydatom zadają mieszkańcy gminy.

Pytania publiczności:

[wp_ad_camp_1]

Tagged under:

,

3 Comments

 1. marcin sz

  Do wypowiedzi pana Lisa z minuty 32:50 drugiej części debaty. Co też pan opowiada, że rzekomo stracił pan stanowisko z zarządzie Towarzystwa, bo pana wizja parowozowni różniła się??? Bzdura! Stanowisko stracił pan, ponieważ nie wykazywał pan żadnej aktywności w Towarzystwie. Nie bywał pan na zebraniach roboczych, nie pomagał pan w organizacji pociągów specjalnych, nie uczestniczył pan w pracach na linii nowosolskiej, etc, etc. Mało tego. Podstawowym środkiem komunikacji w Towarzystwie jest forum internetowe. Tam omawiane są wszystkie sprawy związane z działalnością towarzystwa, podejmowane są decyzje. Właśnie sprawdziłem. Ostatni raz na forum był pan zalogowany 608 dni temu, czyli 17 marca 2013 roku. To chyba o wszystkim świadczy. Najgorsze jest to, że swoją wypowiedzią krzywdzi pan tych, którzy poświęcają swój wolny czas i pieniądze na działalność w Towarzystwie. To są ludzie z całej Wielkopolski, których nie obchodzi polityka, układy, tylko robią coś fajnego, żeby uratować przed zniszczeniem kawał historycznej kolei biegnącej prawie pod pana oknami. Musiałem to napisać, bo jako wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni nie mogę na to pozwolić, aby dobre imię Towarzystwa było szargane tylko w celu osiągnięcia własnego celu.
  I jeszcze sprostowanie: TPWP, jak co roku, w tym również zorganizowało na wiosnę pociąg specjalny. Widocznie pan nie wiedział, bo o tym było na forum.
  Trochę więcej obiektywizmu i uczciwości, bo z takim podejściem nie wróżę panu sukcesu jako samorządowiec.
  Wiceprezes TPWP
  Marcin Szymański

 2. PraWol

  Pan Jacek Skrobisz zachowuje się nagannie. Sposób siedzenia i głupie uśmiechy gdy wypowiada się obecny burmistrz dowodzą niskiej kultury p. Skrobisza. Moim zdaniem takie zachowanie dyskwalifikuje tego pana jako kandydata na fotel burmistrza.

  Pan Lis zawodzi na całej linii, słaby merytorycznie, problemy z wypowiadaniem się etc.

  Jedyną osobą, która ewentualnie może rywalizować na wszystkich płaszczyznach z obecnym burmistrzem jest Pan Nitschka.

  Pan Rogiziński punktuje wszystkich pretendentów… niestety…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Log in