XI Grodziski Rajd Rowerowy

XI Grodziski Rajd Rowerowy odbył się w sobotę, 23 maja 2015 roku. Tradycyjnie, cykliści wyruszyli sprzed ratusza na grodziskim Starym Rynku. Po symbolicznym przecięciu dętki rowerzyści wyruszyli na trasę.

Słoneczna i bezwietrzna aura była wręcz wymarzona dla blisko 70 cyklistów biorących udział w rajdzie. Początkowo rajd prowadził wspólną trasą, ścieżką pieszo – rowerową w kierunku Ruchocic, a następnie Gnina i Wioski. Tam, grupa „zające” wyruszyła dalej w kierunku Jabłonnej do Blinka, by zakończyć rajd w Czarnej Wsi. „Jeże” natomiast z Wioski wyruszyły do Blinka i dalej do Czarnej Wsi, gdzie obydwie grupy spotkały się w miejscowej sali wiejskiej. Podczas rajdu grupa „zające” pokonała około 35 km, natomiast „jeże” około 25 km.

W miejscu zakończenia, na cyklistów czekał poczęstunek, a po nim konkursy i zabawy z drobnymi upominkami, promującymi Grodzisk Wielkopolski i bezpieczną turystykę rowerową przygotowane przez Grodziskie Stowarzyszenie Cyklistów oraz Komendę Powiatową Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Na zakończenie Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego podziękował uczestnikom rajdu za czynny udział w inicjatywach gminnych, za promocję turystyki rowerowej i zdrowego stylu życia. Zaprosił także obecnych na jesienny rajd rowerowy, który odbędzie się we wrześniu.

Organizatorami XI Grodziskiego Rajdu Rowerowego był Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim oraz Grodziskie Stowarzyszenie Cyklistów.
XI Grodziski Rajd Rowerowy współfinansowany był z budżetu Gminy Grodzisk Wielkopolski.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Źródło: UM Grodzisk Wlkp

Log in