Zawody podnoszenia ciężarów w Nowym Tomyślu


Jak co roku LKS „Budowlani” Nowy Tomyśl, rzucili wyzwanie do klubów podnoszenia ciężarów w Polsce. Wyzwanie do walki na ciężarowym pomoście w Wielkim Meczu Sztangistów, memoriale im. Mariana Głuszka.
„Długo na odpowiedź nie czekaliśmy – mówi trener klubu Marcin Lampe – po dwóch godzinach od umieszczenia wyzwania na profilu społecznościowym, zadzwonił do mnie Arkadiusz Strzelczyk, trener Impulsu Warszawa”.
Tak więc, 7. marca w siłowni „Budowlanych” na ciężarowym pomoście stanęły drużyny składające sie z jednej kobiety i czterech mężczyzn. Żeby było sprawiedliwie rywalizacja toczyła się według punktacji Sincler`a, czyli przelicznika wagi ciała, wieku zawodnika i uniesionego przez niego ciężaru.
Każdy z kibiców otrzymywał przy wejściu pamiątkowy znaczek i numerowany bilet, bo już tradycją się stało, iż sponsorzy klubu fundują atrakcyjne nagrody rzeczowe, losowane wśród publiczności.
Zawody zaczęły się od prezentacji zawodników i wręczenia gościom z Warszawy miniatury kosza Guinessa, a imprezę otworzyli Prezes PZPC, Szymon Kołecki i Krzysztof Piasek z wojewódzkiego Zrzeszenia LZS.
Od tego momentu rozpoczęła się blisko dwugodzinna emocjonująca rywalizacja sztangistów. Publiczność kibicował bardzo żywiołowo, szczególnie gdy zawodnicy bili własne rekordy życiowe, a to było dziełem prawie każdego zawodnika. Nie jest to dziwne, bo tak naprawdę ciężarowcy rozpoczynają swój sezon i mieli okazję pokazać jakość swojego przygotowania. Jednak chyba największy aplauz wywołał start nowotomyślanina, Piotra Kudłaszyka który ważąc w tym dniu 65 kg w rwaniu uzyskał wynik 110 kg, a w podrzucie 140 kg, bijąc wszystkie rekordy życiowe!
W rywalizacji drużynowej znów „Budowlani” nie byli gościnni, wygrywając z Impulsem Warszawa stosunkiem punktów 1325,4 do 1435,3. Najlepszym zawodnikiem został Piotr Kudłaszyk (349,8 pkt.), a zawodniczką warszawianka Martyna Rusak (197,5 pkt.).
„Cieszę się, że tegoroczny mecz sztangistów tak dobrze wypadł, zarówno pod względem organizacyjny jak i sportowym, bo wyniki zawodników były naprawdę imponujące. Trochę postraszyliśmy naszych rywali przed najważniejszymi zawodami w roku” – powiedział bardzo zadowolony z postawy zawodników prezes klubu Jerzy Nowak.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Źródło: LKS „Budowlani” Nowy Tomyśl

Tagged under:

, ,

Log in