Zawody podnoszenia ciężarów w Nowym Tomyślu


17.01.2015 odbyły się pierwsze w tym roku zawody podnoszenia ciężarów w Nowym Tomyślu. W zawodach wzięło udział 15 zawodników. Jak na zawody organizowane przez nowotomyski klub LKS „Budowlani”, grupa niezbyt liczna, ale to dlatego, że większość zawodników niedawno startowała w Turnieju świątecznym. Czołówka klubowa, przebywa na obozach kadr narodowych. Dla trenerów najważniejsze było jednak to, że aż 10 z nich to debiutanci, dla których była to przede wszystkim nauka zachowania się podczas zawodów. Byli to głównie zawodnicy z podsekcji z Kuślina którzy przyjechali ze swoim opiekunem Krzysztofem Horodeckim. Najlepszymi zawodnikami turnieju byli Kacper Hoza i Martin Stasik, którzy bili swoje życiowe rekordy. Wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe dyplomy, co było szczególnie ważne dla debiutantów.

lksbudowlanipierwszezawody2015_02

Początek roku to dla „Budowlanych” intensywny czas. Wszyscy zawodnicy przygotowują się do nowego sezonu startowego. Szczególnie odczuwają to kadrowicze. Już od 4. stycznia w Spale, Marta Wesoła przygotowuję się z kadrą juniorek starszych. Tegorocznymi priorytetami dla niej są mistrzostwa Polski w Zamościu i mistrzostwa świata do lat 20, które zorganizowane będę we Wrocławiu. W tym samy ośrodku przygotowawczym trenuje kadra polskich seniorek, członkinią której jest Patrycja Piechowiak. To bardzo ważne zgrupowanie dla zawodniczek, ponieważ niedawno nastąpiła zmiana trenera kadry, którym został były trener Szymona Kołeckiego. Najważniejsze dla Patrycji zawody w tym roku, to oprócz mistrzostw Polski seniorek – mistrzostwa Europy w Gruzji.
Od niedzieli w Centralnym Ośrodku Szkoleniowym w Cetniewie z kadrą juniorów do lat 17 przygotowuje się Piotr Kudłaszyk. Zeszłoroczny wicemistrz Europy do lat 17, chce powalczyć w tym roku o złoty medal tej imprezy, która tym razem odbędzie się w Szwecji. W tym samym czasie, tylko w mazurskim Giżycku formę budować będą Natalia Kudłaszyk i Sylwia Miczyńska – obydwie członkinie kadry narodowej dziewcząt do lat 17.
Już niedługo nowotomyscy kibice ciężarów, będą mogli na żywo oglądać „budowlanych” w zmaganiach na ciężarowym pomoście. Przede wszystkim w corocznym wydarzeniu sportowym – Wielkim Meczu Sztangistów, który w tym roku odbędzie się 7. marca.

Źródło: LKS „Budowlani” Nowy Tomyśl

Log in